Torby papierowe do pakowania prezentów – jak wybrać, na co zwrócić uwagę?

Kto z nas nie lubi dawać prezentów? Drobne upominki to doskonały sposób na okazanie uczucia i przywiązania. Szykując podarunek dla bliskiej osoby, warto zadbać nie tylko o zawartość, ale i o ładne opakowanie.

Ciekawie zapakowany prezent wzbudzi podwójną radość – cieszyć będzie zwłaszcza wkład włożony w jego wykonanie. Wybrana z troską torebka na prezent, dopasowana do okazji i gustu osoby obdarowywanej, świadczy o wielkim sercu i trosce. Czym się kierować, wybierając torby papierowe do pakowania prezentu, by te były ładne, oryginalne i wytrzymałe jednocześnie?


Torby papierowe do pakowania prezentów

Czy opakowanie ma znaczenie?

Przygotowując prezenty dla bliskich, często skupiamy się tylko na ich zawartości. Choć ja z pewnością jest bardzo ważna i na wybór wymarzonego podarku warto poświęcić sporo czasu, to nie zapominajmy także o opakowaniu. To nie kosztuje wiele, a może całkowicie zmienić uczucia towarzyszące wręczaniu prezentów. Nie ma nic przyjemniejszego niż odpakowywanie podarunku z eleganckiej torebki. Estetyczne opakowanie świadczy o tym, że do przygotowywania prezentu podeszliśmy z troską oraz że obdarowywana osoba jest dla nas bardzo ważna. Wręczenie podarunku w bez opakowania albo w sklepowej reklamówce to faux pas, którego lepiej unikać.

Zobacz: Jak wykorzystać torby papierowe do reklamy?


Dlaczego torby papierowe sprawdzają się najlepiej?

Pakując prezenty, mamy wiele możliwości. Mamy do wyboru pudełka, kolorowe papiery i tradycyjne torby papierowe. Te ostatnie są wyjątkowo praktyczne i sprawdzą się przy różnych okazjach. Przede wszystkim nie wymagają cięcia i klejenia, dzięki czemu wyglądają estetycznie. Mogą być opakowaniem na perfumy, biżuterię, słodycze, zabawki... Dobrze posłużą niezależnie od wybranego typu prezentu.

Co więcej, warto pamiętać, jak często zdarza nam się zapomnieć o opakowaniu czegoś lub dorzucić coś do prezentu w ostatniej chwili – jeśli jego zawartość zakleimy w papier, opakowanie trzeba będzie tworzyć od nowa, a papierową torbę zawsze można czymś uzupełnić. Dodatkową zaletą jest rączka, która ułatwi trzymanie torebki – czy to podczas transportu, czy w czasie wręczania prezentu.


Torby papierowe do pakowania prezentów

Jak wybrać torby papierowe do pakowania prezentów?

Na co zwrócić uwagę, wybierając torby papierowe do pakowania prezentów? Istotne są dwie kwestie: atrakcyjność wizualna i jakość wykonania.

Jeśli chodzi o tę pierwszą, najlepiej kierować się swoim gustem, ale i starać się wstrzelić w preferencje osoby obdarowywanej. Ulubiony kolor czy motyw – to na pewno wzbudzi uśmiech na twarzy. Wielbiciele minimalizmu docenią proste torby ekologiczne, miłośniczki romantycznych wzorów ucieszą kwiaty czy inne dziewczęce zdobienia, lubiący oryginalność z radością wezmą w ręce torbę z nietypowym wzorem. Sklepy oferują też torby dopasowane do okazji – nie tylko na Boże Narodzenie czy Wielkanoc, ale i na urodziny czy imieniny. Jeśli torba papierowa ma stać się opakowaniem na prezent dla dziecka, warto wybrać torbę z bajkowym bohaterem czy innym lubianym przez najmłodszych motywem. Takie opakowanie z pewnością wzbudzi ekscytację i jeszcze zwiększy radość ze znajdującego się w środku prezentu.

Choć kwestie wizualne są dla wielu z nas najważniejsze w czasie wybierania opakowania na podarunek, nie zapominajmy też o jakości. Torba powinna być starannie wykonana i wytrzymała – zwłaszcza, jeśli w środku ma się znaleźć cięższy czy wrażliwy na uszkodzenia przedmiot. Złej jakości torba porwie się, a upominek może ulec zniszczeniu, czemu lepiej zapobiec. Warto zwrócić uwagę, by papier, z którego wykonano torebkę, był solidny i odporny na pękanie oraz, żeby rączka była zamontowana stabilnie i była wytrzymała.


Zobacz nasze portfolio

Masz pomysł na własne torby papierowe?


Napisz do nas

# Zobacz też:


Torby papierowe dla studia Robot Gentleman

Dla studia Robot Gentleman wykonalismy torby papierowe z nadrukiem logotypu, które zostaną wykorzystane podczas kolejnych targów i spotkań z klientami.

Przeczytaj cały artykuł

Jak tworzyć materiały, które sprzedają więcej?